deneme 1

Proximity Kartlar

125 Khz frekanslı , temassız olarak okunabilen ve içerisinde bir ID numarası barındıran kartlardır. Radyo frekansı ile çalışan bu kartlar manyetik bantlı kart sistemleri gibi bir anahtar niteliğindedir. Üzerinde herhangi bir bilgi barındıramaz. Yoğunlukla kapı geçiş kontrol sistemlerinde karşımıza çıkan bu kartlar günümüzde hem ucuz olması hem de işlem kolaylığı sebebi ile oldukça tercih edilmektedir.

Bu kartlar sonradan termal baskıya müsait olarak baskısız olarak temin edilebileceği, istenilen grafik tasarımı ve data basımıyla da üretilebilmektedir.

Mifare Kartlar

13,56 Mhz frekanslı , ISO14443A endüstri standartlarında içerisinde bir mikro işlemci ve anten barındıran kartlardır. 0-10 cm aralığında mesafelerde okuma/yazma yapabilmektedir. İçerisinde bulunan çipte 16 bitlik 4’er bloklar halinde 16 sektör bulunmaktadır. Diğer kapasitelerde de bir çok çeşidi bulunan bu kartlar ,harcama kartları, toplu taşımacılık kartları ve güvenlikli geçiş kontrol gereksiniminin olduğu  alanlarda kullanılan kartlar şeklinde birçok sefer gündelik hayatta karşımıza çıkmaktadır.

Her kartın kopyalanmalara karşı şifrelenmiş kendine özel bir ID numarası vardır.

Islak ortamlarda da çipin kartın gövdenin içerisinde entegre olmasından dolayı kullanılabilmesi en büyük avantajlarındandır. Temassız okunabilme ve yazılabilme özelliği sayesinde yoğun işlemlerde de hız kazandırmaktadır.

Bu kartlar termal baskıya müsait olarak baskısız olarak temin edilebileceği, istenilen grafik tasarımı ve data basımıyla da üretilebilmektedir.

Çipli Kartlar

Çipli kartlar , içerisinde kendine özel işlemcisi olan ve özel şifreleme tekniği ile kopyalanmaya veya içeriğinin okunmasına izin vermeyen yüksek güvenlikli kartlardır.

Bu çipli kartlar ile sistemlerinizde ihtiyacınız olan tüm bilgileri kart içerisinde güvenle muhafaza edebilirsiniz. Çipli kart, kötü niyetli müdahele durumlarında içerisindeki bilgiyi imha edebilmektedir. Kart içersindeki bilginin önemli olduğu durumlarda çipli kartlar tercih edilmektedir. Çipli kartlar, kart sistemi üzerinde yüksek meblağ bulunan durumlarda kullanılır. Kartın kopyalanma imkanı olmadığı için bu kartlar en güvenli kart olma özelliğini taşımaktadır.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com